HEAD OF DEVELOPMENT

 Dla naszego Klienta, który od kilkunastu lat współtworzy rynek energetyki odnawialnej w Europie poszukujemy do zespołu w Polsce Kandydata na stanowisko Head of Development.

Opis stanowiska:

Head of Development będzie odpowiedzialny za rozwój projektów zw. energią odnawialną w Polsce, obejmując pełną kontrolę nad ich developmentem, budżetem oraz efektywnym zarządzaniem potrzebnymi zasobami.

Głównym zadaniem będzie realizacja celów biznesowych, zgodnie z przyjętą strategią firmy, poprzez skuteczne zarządzanie procesem inwestycyjnym.

Budowanie relacji z partnerami firmy, oraz utrzymywanie obecnych relacji (w zakresie w jakim może to wesprzeć osiąganie głównych celów – RtB oraz turn key.

Zakres obowiązków:

  • Rozwój portfela projektów farm fotowoltaicznych, farm wiatrowych i magazynów energii
  • Opracowanie, monitorowanie i kontrola budżetu dla realizowanych projektów
  • Identyfikacja nowych możliwości biznesowych i projektów, mających na celu rozszerzenie obecności firmy na rynku polskim
  • Skuteczne kierowanie zespołem pozyskiwania gruntów, zdobywania pozwoleń, energetyzacji, kontraktowania i potencjalnie także EPC
  • Monitorowanie i zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami i regulacjami dotyczącymi energetyki odnawialnej
  • Identyfikacja, analiza i pozyskiwanie odpowiednich terenów pod projekty, współpraca z zespołem prawnym i działem nieruchomości w procesie negocjacji umów dotyczących zakupu i dzierżawy gruntów
  • Koordynacja prac związanych z energetyzacją terenów pod projekty, współpraca z lokalnymi władzami, dostawcami energii i innymi zainteresowanymi stronami
  • Kierowanie procesem uzyskiwania niezbędnych zezwoleń i pozwoleń, we współpracy z zespołem prawnym i specjalistami ds. regulacji
  • Uczestnictwo w procesie Due Diligence
  • Potencjalnie zarządzanie również działem EPC (Engineering, Procurement, and Construction)
  • Zarządzanie zespołem ponad 30 osób i dalsza rozbudowa dedykowanego do tego celu zespołu (dział kontraktacji gruntów i dział projektowy)
  • Kontrola portfela rozwijanego przez zespół
  • Pomoc członkom zespołu w kluczowych aspektach uzyskiwania pozwoleń
  • Kontrola nad budżetami projektów, harmonogramami i podwykonawcami.
  • Stanowisko wymaga znajomości sektora energetycznego, doświadczenia w rozwoju projektów OZE, wiedzy o bieżących i nadchodzących trendach w energetyce.

Nasze wymagania:

  • Minimum 10 lat doświadczenia w zakresie rozwoju projektów energetycznych
  • Szczegółowa wiedza z zakresu decyzji administracyjnych zmierzających do uzyskania statusu RtB projektów (czyli m.in.  DŚ, WZ, WP, PnB) przynajmniej na polskim rynku
  • Dobra sieć kontaktów w administracji lokalnej,
  • Doświadczenie w branży energetycznej lub pokrewnej w obszarze rozwoju projektów
  • Znajomość rynku OZE, rynku energii i jego kluczowych graczy
  • Umiejętność planowania i realizacji skutecznej strategii biznesowej i planowania rozwoju rynku
  • Doświadczeniem w rozwoju projektów do fazy RTB (doskonała znajomość wszystkich pozwoleń, procedur administracyjnych do momentu otrzymania pozwolenia na budowę)
  • Znajomość procesu inwestycyjnego (w tym, umiejętnością prognozowania, ile rozwój danego projektu może firmę kosztować, jakie są ryzyka techniczne, społeczne, środowiskowe danego projektu)
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Umiejętność skutecznego negocjowania umów nieruchomościowych oraz doświadczenie w zdobywaniu pozwoleń
  • Znajomość zagadnień energetycznych, regulacyjnych i środowiskowych związanych z projektami energetyki odnawialnej
  • Umiejętność efektywnego zarządzania projektami oraz doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne i komunikacyjne
  • Zorientowanie na wyniki, samodzielność oraz umiejętność podejmowania decyzji
  • Proaktywność
  • Gotowość do częstych podróży służbowych
  • Biegła znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność zarządzania zespołem
  • Przedsiębiorcze podejście i umiejętność negocjacji
  • Samodzielność w działaniu
  • Umiejętność jasnego wyrażania myśli oraz dostarczania niezbędnych i dokładnych informacji
  • Zdyscyplinowanie,
  • Wewnętrzna naturalna motywacja
  • Uważność (m.in. umiejętne słuchanie ze zrozumieniem drugiej osoby – nie tylko z przekazu werbalnego)
  • Nie generowanie stresu w „nietypowych” z pozoru trudnych sytuacjach, a twórcze znajdowanie rozwiązań
  • Spokój wewnętrzny

Oferujemy:

  • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Możliwość rozwoju zawodowego w profesjonalnym i przyjaznym środowisku,
  • Niezbędne narzędzia do realizacji zadań: telefon służbowy, laptop, kartę MultiSport, grupowe ubezpieczenie na życie, szkolenia pracownicze,
  • Czynne uczestnictwo w kreowaniu i budowaniu rynku OZE w Polsce, a także możliwość uczestnictwa w ekspansji zagranicznej, którą aktualnie realizujemy w firmie

KALE Recruitment Muchorska Tarud-Karwowska S.J jest agencją zatrudnienia wpisaną jako podmiot upoważniony w rejestrze Marszałka Województwa Mazowieckiego pod numerem 28683

Wyślij CV